Загадковий Містер Найс або Денніс Ховард Маркс
Денніс Ховард Маркс, відомий під псевдонімом "Містер Найс", був не тільки контрабандистом фемінізованих сортів марихуани, а й видатним громадським діячем і письменником, який заслужив широке визнання у світі канабісу. Його гострий розум і магнетична особистість зробили його яскравою фігурою в історії розвитку марихуани.
Бурхлива молодість і жага до пригод
Денніс Ховард Маркс, який народився 13 серпня 1945 року в Уельсі. У школі Денніс виділявся не тільки блискучими успіхами в навчанні, а й своїм умінням знаходити спільну мову з різними людьми. Коли настав час вибору університету, доля посміхнулася йому, і він потрапив до престижного Балліол-коледжу в Оксфорді.
Крім своїх академічних здібностей, він отримав прихильність багатьох впливових людей, що відкрило перед ним двері до унікальних можливостей і знань. Серед густих клубів диму від автоквітучих сортів коноплі, паління якої було вельми популярним у ті роки, він завоював багато корисних зв'язків із членами знатних родин. Хоча Алкоголь і потужні сорти коноплі були його постійними супутниками (і в чималих кількостях), але це не заважало Ховарду блискуче навчатися. У 1967 році, він успішно склав усі іспити, отримав диплом викладача з фізики.
Канабіс-імперія Денніса Ховарда Маркса
Маркс почав займатися контрабандою рослин з насіння коноплі 1970 року. Його друга заарештували, і Денніс вирішив продовжити його справу, співпрацюючи з великими дилерами. Наприклад, з Мухаммедом Дуррані (який доводився близьким родичем королю Афганістану) вони спільно сформували мережу збуту марихуани. Співпрацюючи в США з "Братством вічної любові", Ховард займався транспортуванням канабісу, використовуючи музичні інструменти, вказуючи у всіх документах, що це обладнання є власністю британських поп-гуртів, які приїхали на гастролі в Америку.
Однак, велика імперія Денніса зрештою завалилася, правоохоронні органи заарештували Ховарда, а під час затримання у нього вилучили велику суму готівкою і велику партію урожайних сортів коноплі. Усе це вело до великого тюремного терміну, але Марксу вдалося цього уникнути.
Агент під прикриттям містер Найс
Маркс самостійно розробив лінію захисту, в основу якої поклав випадок із минулого. Один із його колишніх одногрупників 1972 року запропонував Ховарду працювати на британську розвідку, знаючи про його зв'язки у світі канна-індустрії. Ідея співпраці полягала в тому, що Денніс знайде покупців у деяких країнах, а британські розвідники зможуть працювати під прикриттям. Денніс погодився на цей план, вбачаючи в ньому шанс чудово розширити свою канна-імперію і отримати беззастережну підтримку від MI6 для імпорту коноплі. Уникаючи непотрібної уваги, Маркс вирішив приховувати свою особистість під псевдонімом Містер Найс - саме це ім'я увійшло в історію індустрії марихуани. Але незабаром розвідка розірвала зв'язки з усіма своїми агентами, які мають зв'язки в кримінальному світі, зокрема і з Марксом.
На суді Денніс з упевненістю заявив, що він діяв під контролем спецслужб, здійснюючи всі свої дії з канабісом. Звичайно ж, суд відправив запит до британської розвідки, але отримав відповідь, що такого агента у них немає. Маркс спокійно відреагував на це, пояснивши, що він є високо секретним агентом, і інформацію про нього розкрити не можуть. Остаточного удару завдав адвокат, який представив свого підзахисного чесним агентом під прикриттям, якого кинули напризволяще цинічні наймачі. У результаті процес завершився перемогою Денніса, і хлопця виправдали, однак усі його партнери з контрабанди отримали доволі значні терміни ув'язнення.
Після суду Маркс тимчасово спробував почати законний бізнес, займаючись продажем вин. Однак старі звички і жага розкоші були сильнішими, Ховард знову зайнявся контрабандою рекреаційних та медичних сортів коноплі. 1988 року американська наркополіція і британська Скотленд-Ярд об'єднали зусилля і заарештували Денніса. У суді США Ховард спробував використати трюк, який йому вже вдавалося застосувати минулого разу. Але американські слідчі вмовили його союзників дати свідчення проти нього в обмін на відносно легкі вироки. Маркс не зміг протистояти. Йому було винесено вирок на 25 років в'язниці та штраф у 50 тисяч доларів.
У 1995 році Маркс вийшов на умовно-дострокове звільнення, провівши у в'язниці всього сім років. У заяві керівництва в'язниці особливо виділили його допомогу іншим ув'язненим в здобутті освіти - Денніс використовував свою кваліфікацію вчителя фізики, отриману багато років тому.
Нове життя
Після відбуття терміну у в'язниці, Маркс став яскравим прихильником легалізації сортів Індики та Сативи в Сполученому Королівстві. Він активно виступав за легалізацію коноплі, обґрунтовуючи свою позицію знаннями, накопиченими під час своєї нелегальної діяльності. У 1997 році він брав участь у виборах до парламенту Великої Британії, щоб привернути увагу до цієї проблеми. Його зусилля виявилися успішними: за два роки він заснував лобістську групу "Альянс за легалізацію канабісу", яка 2011 року зіграла ключову роль у реформуванні законодавства про канабіс.
Наприкінці 90-х років багато хто вже знав про Ховарда Маркса. Його автобіографія 1996 року стала бестселером і була перекладена кількома мовами. Денніс продовжив творчу діяльність, написавши продовження своєї автобіографії під назвою "Містер Найс" і кримінальний роман "Співчуття дияволу". Наприкінці 90-х він започаткував своє шоу під назвою "Аудиторія з містером Найсом", у якому розповідав кумедні та дивовижні історії про своє життя контрабандиста, свій погляд на вживання наркотиків і легалізацію. А фільм, заснований на його житті, що вийшов 2010 року, підкорив кіноглядачів.
Ховард продовжував брати активну участь у міжнародних дискусіях про легалізацію канабісу до самого кінця свого життя, стаючи невід'ємною частиною цієї культури. Помер він 10 квітня 2016 року після важкої боротьби з раком, що тривала понад рік. Його відхід залишив непередавану втрату у світі прихильників легалізації марихуани, і його внесок у рух за законне використання цієї рослини був безсумнівно значущим.