Імператор коноплі - Джек Херер
Завдяки своїм стійким переконанням і революційному внеску у світ канабісу, Джек Херер став справжнім символом руху за легалізацію марихуани. Його ім'я живе в безлічі сортів з високим ТГК, названих на його честь, і в серцях людей, яких він надихнув на боротьбу за права і свободи у використанні цієї дивовижної рослини. Сьогодні Джек Херер залишається невід'ємною частиною історії марихуани і натхненням для майбутніх поколінь канабіс-активістів.
Про велику любов до марихуани: як усе починалося
18 червня 1939 року в Брукліні народився Джек Херер. У школі він мав успіхи, а після переїзду до Буффало, у віці 17 років вступив до армії США. Хвилювання 60-х років залишили незгладимий слід в історії, і Джек був одним із тих, хто активно виступав проти антивоєнних протестів. Після досягнення 27 років молодий чоловік прийняв рішення змінити своє життя, він розлучився (всього у нього було 4 шлюби) і переїхав до сонячної Каліфорнії. Влітку 1969 року, коли йому було 30 років, він уперше відчув смак свободи, спробувавши канабіс. Цей досвід виявився переломним і надихнув його стати "найенергійнішим фанатиком", як називали його близькі друзі. Однак 1970 року, коли уряд США ухвалив закон, що забороняє будь-яке використання канабісу, і 31-річний Джек вирішив не мовчати. Він став на шлях боротьби за легалізацію рослини, і ця боротьба стала його життєвим покликанням.
У 1973 році Джек Херер вступив у співпрацю з Каліфорнійською Ініціативою Марихуани, і разом зі своїм другом і діловим партнером Едом Адером, вони поставили перед собою амбітну мету - зробити все можливе для легалізації на той час популярних сортів коноплі. Джек проявив свою творчу натуру, ставши співавтором карикатури під назвою "Велика революційна американська стандартна система". Цю роботу стали вважати керівництвом для оцінки якості канабісу за 10-бальною шкалою. Ця карикатура дуже швидко і широко поширилася по всій країні і зробила Джека знаменитим. А коли Джек відкрив перший у світі магазин канабісу у Веніс-Біч, він став майже зіркою.
Письменник Джек Херер і його бестселер "Імператор не носить одягу"
У важкі 1980-ті роки, коли американський уряд посилив свою боротьбу з марихуаною, Джек Херер зіткнувся з наслідками цієї жорстокої політики. У 1983 році його засудили до 2 тижнів ув'язнення у федеральній в'язниці за куріння канабісу. Цей період став часом, коли зародилася його велика праця - книга під назвою "Імператор не носить одягу", яка згодом стала бестселером.
Опублікована 1985 року, ця книга стала проривом у русі за легалізацію марихуани. У своєму творі Херер детально розкрив історію канабісу, його потенціал у промисловості та медицині і надав переконливі аргументи на користь легалізації цієї рослини. У книзі він також висвітлив безліч гострих тем, пов'язаних з канабісом, включно з твердженням про те, що рослина не є перехідним засобом, який веде до важчих наркотиків.
Більш того, у своєму творі Джек Херер не тільки говорить про високу якість та ефективність промислових товарів, створених із насіння марихуани, а й виносить на обговорення умоглядне припущення: замінити нафтопродукти продуктами, виробленими з коноплі, і тим самим звести нанівець парниковий ефект і почати зниження глобального забруднення. Хоча книжка зазнавала критики з боку скептиків і опонентів, Джек, демонструючи свою впевненість у правильності своїх тверджень, видав виклик будь-якій людині, яка сумнівається, що прочитала його книжку: "100 000 доларів тому, хто зможе спростувати твердження, що містяться в книжці". За легендою, чек на 100 тисяч доларів досі не був оплачений, що є свідченням сили аргументів Джека і його віри в можливості коноплі як засобу для вирішення глобальних екологічних проблем.
Активіст і політик
Наприкінці 80-х років у Херера з'явилися не тільки сили для боротьби за легалізацію коноплі, а й політичні устремління. У 1988 та 1992 роках він сміливо кинув виклик політичній арені, висуваючи свою кандидатуру в президенти від нині неіснуючої партії Grassroots Party. Його рішення брати участь у виборах було великим кроком уперед у боротьбі за права тих, хто вірив у потенціал фемінізованих сортів та підтримував ідеї Херера. Хоча Херер не виграв вибори, його рішучість і пристрасть до своєї ідеї продовжили надихати і мобілізувати людей у боротьбі за справедливість і свободу щодо канабісу.
Завдяки діяльності Джека у світі з'явилися нові активісти та пропагандистські рухи, готові вступити в боротьбу за легалізацію рослини. Сам Херер став двигуном цієї хвилі, заснувавши й очоливши організацію "Допоможіть покінчити із забороною на марихуану". Ця організація виступала в ролі основного голосу руху за легалізацію на всій території США. У 1990 році він провів один із найнапруженіших і найефективніших тижнів у своєму житті, у цей період пропагандист виступив аж на 60 мітингах у 48 різних місцях. Його промови і популярність поширилися далеко за межі США, допомагаючи підтримати європейський рух за легалізацію марихуани. Його вплив перекинувся через Атлантику, спонукаючи людей по всьому світу приєднатися до боротьби за свободу застосування канабісу. На честь героя цієї статті названо один із найзнаменитіших у Світі штамів, на основі якого згодом було виведено цілу гілку генетики Jack Herer.
Він боровся до кінця
15 квітня 2010 року світ втратив одного з найвидатніших героїв канна-руху. Джек Херер, невтомний борець за права і легалізацію коноплі, помер від ускладнень, викликаних другим серцевим нападом. На той момент йому було 70 років, і він пішов із життя, залишивши незабутній слід в історії боротьби за визнання цієї дивовижної рослини.
До моменту його відходу медичні сорти марихуани було легалізовано в 14 штатах Америки та окрузі Колумбія. Цього тріумфу багато в чому досягли завдяки непохитній волі і пристрасті Джека до поширення правди про коноплі. Його наполегливість, знання і відданість справі продовжили надихати багатьох, і його спадщина живе в кожному сорті Сативи або Індики, кожному активісті та кожній людині, яка вірить у справедливість і свободу цієї рослини. У його пам'ять триває боротьба за права й усвідомлення потенціалу рослини, і Джек Херер залишиться в серцях багатьох як герой в історії марихуани.